Jsem webový vývojář

Zálibu v tvorbě webových stránek jsem našel již dávno, postupem času se ze záliby stalo něco díky čemu mohu pomáhat ostatním v plnění jejich cílů.

Více o mojí cestě vývojáře

Moje cesta webového vývojáře

Jak jsem se dostal až sem

2008

Začátky v on-line světě

První zkušenosti s „tvorbou webových stránek“ začaly, když jsem naskočil na vlnu tzv. blogování a postupně vytvořil několik blogů na různá témata. Díky bohu už teď žádný z nich není dostupný. :)

2011

První HTML a CSS

Byla to láska na první pohled. Na střední škole jsem studoval předmět Webové aplikace, kde jsem se poprvé setkal s HTML a CSS kódem. Jakmile jsem ho uviděl, věděl jsem, že tohle chci dělat po zbytek života.

2013

Jednoduché statické stránky

Ve svém zájmu o tvorbu webových stránek jsem pokračoval tím, že jsem vytvářel jednoduché statické webové stránky, převážně pro známé a kamarády, abych získal další zkušenosti.

2014

Objevení Wordpressu

Bylo jen otázkou času, než statické webové stránky přestanou postačovat. Proto jsem začal objevovat CMS WordPress, který umožňuje klientům samostatně upravovat obsah svých stránek.

2015

První reálné projekty

Po základním seznámení s WordPressem na různých imaginárních projektech, kde jsem například duplikoval již existující weby, abych se co nejvíce naučil, jsem začal vytvářet webové stránky pro skutečné projekty.

2016

Stáž v Uniferu

Během studií na vysoké škole, jsem nastoupil na stáž jako vývojář do brněnské agentury Unifer, kde jsem se mohl dále rozvíjet v tvorbě webů pod dohledem zkušenějších vývojářů.

2018

Juniorní vývojář

Moje stáž ještě během studia přešla do pozice junior WordPress vývojáře, kde jsem získal větší prostor, více příležitostí pracovat na reálných projektech a dále se rozvíjet.

2019

Seniorní vývojář

Můj zápal a touha po dalším růstu nezůstala bez povšimnutí, a tak jsem brzy povýšil na pozici senior vývojáře. Díky tomu jsem se dostal k zajímavějším projektům a současně mohl pomáhat dalším junior vývojářům při jejich rozvoji.

2021

Leader vývojářského týmu

Po pár letech v roli senior developera jsem se stal vedoucím vývojářského týmu právě v Uniferu. Jako vedoucí týmu mám odpovědnost za rozvoj jednotlivých vývojářů, ale také za posun našeho interního workflow a standardů, aby weby z naší dílny byly v maximální kvalitě.